Orgula

15. Zelen Jama Open

20.05.'17

15.Zelena Jama 2017

U Ljubljani je uz sudjelovanje 66 gimnastičarki završen 15.ZJO, turnir za uzrast juniorki i to iz : Malte, Austrije, Izraela , Slovačke, Mađarske, Slovenije i Hrvatske. Natjecanje je bilo u ekipnoj konkurenciji (2+1) i pojedinačnoj konkurenciji.Ukupno su su nastupile 22 ekipe. Od naših za reprezentaciju Hrvatske nastupile su K:Brnada, A.Ercegović, te C.Zwicker (ZTD HS).

Ekipa Hrvatske zauzela je 6.mjesto, a ekipa našeg kluba bila je 18.ta. Za ekipu su nastupile K.Strinić (45) i A.Mladar (50). Od ovih pet cura dvije su juniorke, a ostale tri su još uvijek kadetkinje ili ml.juniorke dakle natjecale su se s starijim curama pa i sam plasman nije loš. Pojedinačno najbolje plasirana je bila Zwiicker na 9,mjestu, a Brnada ja zauzela 25.mjesto imala je čak tri pada( greda, Preskok i parter). Veseli nas što su naše Ercegović i Strinić po prvi put izvele elemente koje dosada nisu izvodile . Ercegović je izvela dupli salto nazad na parteru, a Strinić menikeli raznožni na gredi. Ovakva natjecanja upravo su u cilju stjecanja iskustva i samopouzdanja kod mladih gimnastičarki i u potpunosti smo zadovoljni urađenim.
Gimnastički klub Marjan - Split, Hrvatska (CRO)